Eesti keel

Tähelepanuks enne kütmist

Korstna tõmme

Tõmme peab olema intensiivne juba tule süütamisel.Kui tuli süttib aeglaselt võib suitsugaasides olev niiskus lõõridesse koguneda ja tõmmet takistada.

Tõmmet tuleb kontrollida enne kui teete koldesse tule

Küttekollet ei ole mitu päeva köetud(kevad-suvei-sügis perjoodil)

Välisõhk on soojem kui toatemperatuur

Majas on sundventilatsjoon

 Korstna tõmbe kontrollimine enne tule süütamist

Võta ajaleht ja aseta see avatud luugiga korstna juurde.Kui tõmme olemas siis tõmme tõmbab ajalehe vastu korstent ja ajaleht seisab iseenesest luugi asemel,pane luuk kinni ja võid tule koldesse teha.Kui tõmmet pole siis kukub ajaleht alla ja koldesse tuld ei ole mõtet teha kuna suits ei lähe mitte korstnasse vaid tuleb tuppa.

Kui korstnas tõmmet pole siis pane kuumaõhupuhur avatud luugist korstnasse kuuma õhku puhuma.Maksimaalselt 5min ja korstnas tekib tõmme,sulge puhastusluuk ja võid tule koldesse teha.Vanades majades kus ühte korstnalõõri on ühendatud mitu küttekollet sealhulgas pottsepa poolt käsitööna laotud ahi siis piisab kui ahju teha väike lõke kasvõi pilbastest ja ahi lükkab ise korstnas õhu õigetpidi liikuma.

Kui korstnas tõmme olemas kuid küttekolle ikka ei tõmba siis on küttekolde lõõristik sedavõrt tahma täis,et viimane aeg puhastada.

Kuidas reguleerida tõmmet?

Tõmmet ei reguleerita kunagi siibriga lükates siibri poolkinni!Siiber peab olema kogu põlemisprotsessi vältel täiesti avatud.Tõmmet reguleeritakse tuharuumi ukse kaudu,umbkoldega ahjudel kolde uksega,tuli peab põlema mühinal.